Всього відповідей: 35

Головна » Статті » Що нового?

Одноногий боєць Метт Бетзольд дебютував у боях без правил
25-річний американець Метт Бетзольд, одноногий боєць, в минулу суботу дебютував у боях без правил Rage in the Cage у Феніксі, США.

У першому ж своєму поєдинку Бетзольд переміг Роберта Мендозу больовим прийомом (армбар) у першому раунді. Бій тривав 2 хвилини 15 секунд.

Раніше Бетзольд провів 120 виступів в іншому виді єдиноборств, грепплінгу, вигравши 81 відсоток боїв.

Бетзольд втратив ногу ще у дитинстві. Коли Метту було 6 років, йому ампутували частину лівої ноги нижче коліна, тому що він через незнання з'їв якісь отруєні солодощі.

Нагадаємо, що у світі спорту не поодинокі випадки, коли у змаганнях для здорових спортсменів приймають участь інваліди. Так південноафриканець Оскар Пісторіус, який у дитинстві втратив обидві ноги, став змагатися з повноцінними бігунами - у нього були спеціальні протези. У 2008 році він виступив відразу на двох турнірах - етапі "Золотої ліги" в Римі та Гран-прі в Шеффілді. У забігу В, що пройшов у столиці Італії, Пісторіус фінішував другим, а в Англії вийшов у фінальний забіг, але був дискваліфікований за те, що заступив на чужу доріжку.

Восени німецький професор Герт-Петер Брюггеманн провів дослідження, за підсумками яких заявив, що "пружні" протези дають Пісторіус значну перевагу перед звичайними бігунами. ІААФ прийняла до уваги думку німця і усунула Пісторіуса від усіх стартів, залишивши йому лише можливість змагатися з інвалідами.

02:27 | 09.10.09